Ben Ali KAPLAN.

    Her şeyden önce bir dünyalı ve insanım. Ansiklopedilerden başlayan araştırma tutkumu kitaplarda, veri tabanlarında ve internette devam ettiriyorum. Yirmili yaşlara veda ederken pişmanlığım daha az okumak, noksanlığım ise en başta zayıf hafızam olsa gerek. Bu yüzden notlarımla yaşar ve bol bol yazarım. Burada kendimi gerçekleştirmemin gayretini bulacaksınız..

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi (2014) mezunuyum. Beş yıllık klinik deneyimimden sonra mesleğime öğretim görevlisi olarak devam etmekteyim. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi’nde Hemşirelikte Yönetim ABD’da PhD öğrencisiyim. Akademinin başlarında olduğum gibi tecrübelerimin de başlarındayım. 

Geniş Akademik CV

Blogumda, günlük ve akademik yaşamımızı etkileyen en temel konuları kaleme alıyorum. Akademik rehberler bölümünde, akademik veya günlük hayatımızı düzenlemeye ve yönetmeye yönelik detaylı araştırmalarımdan çıkan bilgi birikimini paylaşıyor olacağım. Akademik uygulamalar ise rehber konu üzerinde pratiği ve keşfedip kullandığım yardımcı uygulamaları içeriyor. Burada sizlerle paylaşmamda en kısas noktam ise günlük rutinimde kullandığım uygulamalar olması. İşlevsel bulmadığım ya da kullanmaya tenezzül etmediğim bir şeyi sizlerle paylaşmak ancak bir aldatmaca veya şişirme olurdu.

Akademik Programlar başlığında günlük akademik hayatımızda veya iş yaşamımızda sık kullandığımız programlar üzerine pratikleri, uygulamaları birer eğitim niteliğinde paylaşacağım. Bunlar; yazı editörleri, istatistik-analiz programları, grafik-tasarım programları gibi alanlarda yazılımları içerecek. 

Başka bir başlık olan Bilim&Kitaplar kısmında bilimin tarihsel gelişimi, bilimsel çalışmanın önemi, insanlığa katkıları, günümüzde önemli bilim insanları ve çıkarımları üzerine yazılarım olacağı gibi okuduğum kitaplardan önemli gördüğüm notlarımı aktarıp kitap tavsiyelerinde bulunacağım.

 

Bilmediklerimizde kediler gibi meraklı, görmediklerimizde kuşlar gibi özgür olmalıyız. Merak, bizim hayatımıza dair en büyük motivasyonumuz.